Кесонна стеля: з античної архітектури

Кесон - архітектурний, а пізніше декоративний, елемент, який пережив кілька цивілізацій. Дістався до сучасного інтер'єру з античності, кесонна стеля знову цікавить дизайнерів як оригінальна заміна натяжних стель і застарілих гіпсокартонних конструкції часів євроремонтів. Розповімо про місце кесонних стель в історії архітектури і сучасному інтер'єрі.

Предлагаем вам Специальные клейкие ленты, которые очень качественны и по выгодной цене.

Кесонні стелі в історії

Історія кесонного стелі бере початок у Стародавній Греції і грунтується на найпростіших будівельних принципах: перетинаючись, поздовжні і поперечні балки утворюють багатокутні ніші, осередки - ті самі кесони.

Еволюція архітектурної думки призвела до того, що пізніше, в Стародавньому Єгипті, міжбалочні ніші стали декорувати теракотою, а греки стали використовувати для декору кессонов мармур.

В середні віки кесони перетворилися на витвори мистецтва, їх стали прикрашати ліпниною і розписом. Самі осередки могли бути як простими, прямокутними, так і глибокими, складними, так звід будівлі ставав схожим на геометричні стільники.

В епоху Відродження популярність набирали кесонні стелі з дерева, в цей період кесони остаточно втрачають основну функцію і беруть на себе роль художнього оформлення. Ренесанс надихнув майстрів на розпис кессонов сюжетами на міфологічні або християнські теми, і стелі перетворилися в картинні галереї.

Кесонні стелі в сучасному інтер'єрі

Здавалося б, в сучасний інтер'єр кесони могли проникнути тільки в якості декоративного оздоблення, але за ними збереглася і деяка конструктивна функція. За підвісною конструкцією таких стель можуть сховатися системи кондиціонування і електроживлення квартири, не кажучи вже про дефекти і нерівностях.

Якщо стеля нижче 3 метрів, але над головою дуже хочеться бачити кесони, варто зупинити вибір на тонких панелях і світлих тонах.

Кесони в сучасному інтер'єр можуть приймати мінімалістичний балочний вид або обіграватися за рахунок вбудованої підсвічування, вітражів, ліпнини та розпису.

Кесонні стелі і стильове рішення

Кесонна стеля в інтер'єрі - це вічна класика, над якою не владна мінлива мода. Багато в чому завдяки тому, що цей елемент здатний підстроїтися під різні інтер'єрні стилі.

Англійський стиль проповідує стриману респектабельність, любить приглушене світло і благородну деревину в обробці. У камерну британську обстановку ідеально вписуються кесонні стелі з темного дерева. Таку сувору обробку часто можна побачити в статусних кабінетах адміністративних будівель. У житловому інтер'єрі британський кесонна стеля - відносно рідкісний гість і частіше з'являється в заміських просторах, де висота приміщень дозволяє не церемонитися з декількома зайвими сантиметрами.

Кесонні стелі в білому або кремовому кольорі з навмисними потертостями органічно впишуться в простір, оформлене в стилі Шеббі-шик або прованс. Тут буде доречна і розкішна кришталева люстра, і поблякла позолота ліпнини.

«Сільські» стилі «подружаться» з кесонами в тому випадку, якщо стеля буде балковим, світлим, дерев'яним, що не виділяється із загального простору. В даному випадку кесони не виглядають строго.

Кесони - не прерогатива інтер'єрної класики і заміських просторів. Таке рішення стане цікавим інтер'єрним експериментом в міській квартирі на базі змішання стилів і індивідуалізації простору, яку дизайнери «прописують» сучасних інтер'єрів. Кесонна стеля в інтер'єрі - затія амбітна, але якщо ви зважилися, вау-ефект гарантований.

Полочные стеллажи из нержавеющей стали

Стоматологический осмотр

​Домашний кондиционер, стоит ли?