Техніка безпеки при роботі з мінеральною ватою.
Мінеральною ватою прийнято називати волокнистий матеріал, який використовується у вигляді теплоізоляції, виконується він на синтетичній основі. Для її виготовлення застосовуються базальтові мінерали. Очевидно, за рахунок приналежності до базальтової групи її іноді називають кам'яною ватою. Вата стійка до високих температур, вона майже не реагує на вплив хімічних речовин, але найголовніше даний матеріал є ідеальним для звукової та теплової ізоляції.
На этом сайте вы сможете купить минеральная вата knauf по низкой цене.
Волокнисті вироби на даний момент є досить популярними і затребуваними, і в більшості випадків для теплоізоляції застосовують саме їх. До сих пір при цьому тривають суперечки і дебати про те, наскільки взагалі допустимо застосовувати мінеральну вату в якості теплоізоляції житлових і промислових споруд.
У кожної зі сторін є досить вагомі факти і доводи, як «проти», так і «за», проте, на популярність даного матеріалу це зовсім не впливає і ніяк не відображається, його обсяги продажів постійно збільшуються з кожним новим днем.
Якщо ви прийняли рішення провести утеплення свого будинку за допомогою даного матеріалу, то слід дотримуватися деяких заходів безпеки. Комплекс даних заходів простий і додаткових труднощів викликати не може.
В першу чергу, працювати з цим матеріалом слід в добре провітрюваному кімнаті. Розрізати вату можна за допомогою простого ножа, але він повинен бути точила максимально гостро, в крайньому випадку можна застосувати досить гостру стамеску.
Не слід забувати і про засоби захисту. Кожен, хто буде стикатися безпосередньо з даним матеріалом, повинен бути одягнений в захищає комбінезон, а на його руках в обов'язковому порядку повинні бути надіті рукавички.
Якщо доведеться проводити шліфування, то до даного набору слід додати маску, а краще взяти респіратор, для того, щоб забезпечити захистом від дрібних елементів вати дихальні шляхи, а очі слід захистити спеціальними окулярами. Слизова оболонка очей досить чутлива і потрапляння дрібних частинок в них вкрай небезпечно.
Після того як дії з мінеральною ватою будуть закінчені, слід негайно переодягнутися, ретельно сполоснути руки за допомогою холодної води і тільки потім переходити до лиця. Якщо, не дивлячись на всі заходи захисту, після завершення роботи з ватою ви відчули свербіж і на шкірі стали з'являтися почервоніння, не слід панікувати і надмірно переживати.
Побічний ефект викликають потрапили на шкіру найдрібніші частинки вати, він є короткочасним. Ніяких наслідків крім невеликого дискомфорту вас не чекає, а через кілька годин пропадуть і ці неприємні відчуття.
Дотримуватися техніки безпеки слід в роботі з будь-яким видом матеріалу, звичайно, мінеральна вата і тут не є винятком.
Деякі посилаються на ймовірність прояву алергічної реакції, проте офіційних відомостей по даній темі немає. Якщо ви відчуваєте у себе розвиток алергії, слід негайно звернутися до лікаря-алерголога. Не слід займатися самолікуванням, тому що можливий розвиток більш серйозних наслідків.