Тепла підлога - що це таке і які її види?
Будуючи будинок, як інвестори, вже на стадії проектування, ми повинні прийняти ряд рішень щодо монтажних рішень, які будуть в ньому використовуватись. Одне з таких рішень - вибір способу обігріву будинку та розподілу тепла. Традиційне та найбільш часто використовуване опалення настінними обігрівачами поступово замінюється все більш популярним теплим підлогою. Чому так популярний так званий теплий підлогу? Коли справді варто інвестувати, і коли краще використовувати традиційні радіатори?
Тепла підлога - що це таке і які її види?
Ми розрізняємо кілька типів теплих підлог, який тип ми вибираємо для свого будинку, залежить від технологічних можливостей та спроектованих установок. Тепла підлога відгуки говорять про про зручність єксплуатаціі. У нас є вибір водяних, електричних та повітряних теплих підлог.
Електрична тепла підлога
Тепла підлога з електричним приводом складається із спеціальних нагрівальних кабелів, нагрівальних матів та нагрівальних фольг. Нагрівальні кабелі прокладають на необробленій підлозі перед тим, як зробити стяжку, саме тому ми повинні прийняти рішення щодо цього типу опалення на етапі проектування. Нагрівальні мати, в свою чергу, монтуються безпосередньо під плитку або панелі, на спеціальний шар клею або самовирівнювальну стяжку. Нагрівальні фольги - це модулі, виготовлені з алюмінієвих проводів, вбудованих у поліестер. Робота електричного теплого підлоги проста - коли електрика тече через нагрівальні елементи, вони нагріваються, виділяючи тепло в приміщення. Електричне тепле підлогу не обов’язково поєднувати з центральним опаленням, це може бути навіть альтернативою. Це особливо корисно, коли ми використовуємо електроенергію, отриману від фотоелектричних панелей
Водяна тепла підлога
Водяна тепла підлога - це рішення, яке частіше використовується в односімейних будинках. Він підключений до установки центрального опалення, він також може живитися від альтернативних джерел енергії, таких як сонячні колектори або геотермальна енергія. Водяна тепла підлога складається з системи металевих або пластикових труб, які розподіляються по підлозі також перед тим, як зробити стяжку. Важливо, щоб вони мали достатню теплову та противологову ізоляцію. Цей тип опалення найчастіше підтримується традиційними радіаторами, які обігрівають більші площі будинку.
Повітряна тепла підлога
Повітряна тепла підлога - найрідкісніший тип теплої підлоги. Він полягає в тому, що нагріте повітря протікає через спеціально підготовлені канали в фундаментах і підлозі будинку. Це відносно безпечний і універсальний метод, оскільки він не пов’язаний з ризиком розриву труби, і може використовувати різні джерела тепла.
Переваги теплої підлоги
- Тепла підлога, як і інші методи опалення, має свої плюси і мінуси, і важливість окремих питань залежить від самих власників та технологічних рішень, що використовуються в даній будівлі. Що стосується переваг теплої підлоги, вони включають:
- рівномірний розподіл тепла по кімнаті
- естетичність, «звільняючи» стіни від радіаторів, що дає більше свободи в облаштуванні простору
- обмеження пилу в повітрі, що особливо важливо для алергіків
- можна підтримувати нижчу температуру в приміщенні, зберігаючи при цьому тепловий комфорт мешканців
- сприятливий розподіл температури, дружній для людини
- менше сушіння на повітрі в порівнянні з тяговими нагрівачами
- менша витрата теплоносія.
Мінуси від теплої підлоги
Перед тим, як прийняти остаточне рішення про встановлення теплої підлоги вдома, також варто знати про потенційні проблеми або незручності, які можуть бути пов’язані з цим рішенням. До істотних недоліків цієї системи опалення, серед іншого, належать:
- висока теплова інерція, підлога нагрівається повільніше і повільніше охолоджується, тому важко регулювати і підтримувати постійну температуру в приміщенні
- висока експлуатаційна вартість, особливо у випадку електричного опалення
- накладання обробних матеріалів на підлоги - вони повинні мати хорошу теплопровідність
- це постійний елемент, який не дозволяє вносити будь-які зміни чи модифікації без розбиття підлоги
- важкий доступ у разі поломки, вимагає відколу підлоги.