Як відбувається сучасне лиття під тиском?
У промисловості переробки пластмас лиття під тиском вважається найкращим способом виробництва окремих деталей. Як давно використовується цей метод? Чому компанії, які виробляють пластмасові деталі, покладаються на послуги лиття пластмас на ТПА? Які переваги його використання у виробництві? Хто готовий використати це рішення?
Як відбувається процес виробництва?
Лиття під тиском Незважаючи на те, що лиття під тиском існує з минулого століття, важливо наголосити, що воно все ще розвивається. Це відбувається тому, що стало очевидним, що зростання інтересу до пластикових деталей породжує необхідність адаптації виробництва до потреб замовника. Тому методи, які використовувалися кілька десятиліть тому, можуть застаріти.
Сам процес лиття під тиском включає введення пластифікованого матеріалу в заздалегідь підготовлену форму, яка встановлюється у вищезгадану ємність. Завдання такої форми – отримати певну форму після затвердіння. Варто пам'ятати, кожна прес-форма розробляється для деталі, замовленої клієнтом. Це означає, що лиття під тиском є найбільш економічно ефективним для масових замовлень.
Виробничий процес заснований на роботі двох одиниць обладнання - машини для лиття під тиском та прес-форми, до якої кріпиться перша. Якщо подивитися на обладнання, яке використовується сьогодні, то найбільше часто використовуються шнекові машини для лиття під тиском. Виробництво включає подачу пластикових гранул в шнек, які в процесі обробки переміщуються до форми. Пластикові гранули нагріваються у шнеку, утворюючи рідку, еластичну масу, з якої формується готова деталь.
При лиття під тиском напівфабрикат, тобто. пластиковий гранулят, розплавляється і, перебуваючи в рідкій формі, впорскується у форму під тиском. Тільки потім пластик твердне, щоб отримати бажаний кінцевий продукт. Силікон у рідкому вигляді є одним із видів пластмас для лиття під тиском.
Що таке прес-фоми
Щоб лиття під тиском відбувалося правильно, необхідно, щоб машина для лиття під тиском і приєднана до неї прес-форма працювали разом. Машина лиття під тиском - це пристрій, завданням якого є примусове запровадження пластикового матеріалу в порожнину форми. Сьогодні найчастіше використовуються шнекові машини для лиття під тиском, які замінили поршневі машини для лиття під тиском, що використовуються в минулому.
Форма машини для лиття під тиском нагадує циліндр. Саме цей циліндр через бункер подається матеріал як гранул. Усередині циліндра обертається шнек, який переміщає гранули до форми, і під впливом тепла та сил тертя гранули перетворюються на пластичну масу. Надалі цей же гвинт - наприклад, у зворотно-поступальному русі - викликає впорскування рідкого матеріалу закриту лицьову форму. Після відповідного періоду часу, протягом якого пластик застигає, охолоджується і твердне, форма відкривається, і з неї можна витягти готову силіконову деталь. У цей момент починається наступний цикл лиття під тиском, який полягає у подачі пластикових гранул до машини для лиття під тиском.
Як відбувається лиття під тиском?
Лиття під тиском – це процес, при якому силіконовий гранулят транспортується в циліндр – там він розплавляється, потім стискається та впорскується у канали форми, де застигає. Таким простим здавалося б способом створюється лита деталь потрібної форми. Нарешті, виштовхувачі - як випливає з їхньої назви - "виштовхують" відлиту деталь із форми, яка потрапляє у завантажувальний бункер. Коли партія готових силіконових виробів готова, відбувається негайне впакування.