Яку купити тротуарну плитку литу або вібропресовану?

Якщо мова заходить про благоустрій території навколо будівлі або будинку, то рідко таке завдання вирішують без того, щоб купити тротуарну плитку. Попередником цього популярного будівельного матеріалу була бруківка. З неї створювали надійні покриття, мостові, дороги, багато хто з них існують і до цього дня. Бруківка робилася з абсолютно натуральних матеріалів, наприклад, гранітного каменю, який завжди славився своєю неперевершеною міцністю. 

Сьогодні все менше поверхонь займає бруківка Краснебрук. По-перше, це досить дороге задоволення, по-друге, на ринку існує прекрасна і демократичніша альтернатива - тротуарна плитка.

Такий варіант штучної бруківки використовують не тільки для благоустрою території навколо будівлі, а й для монтажу покриття автомобільних стоянок, парковок, пішохідних вулиць, оформлення пам'ятників архітектури, площ, дитячих і спортивних майданчиків, територій літніх кафе і так далі.

Купити тротуарну плитку для вирішення таких завдань дуже просто, так як матеріал відрізняється доступністю: його неважко знайти і він стоїть оптимально, з огляду на кількість незаперечних переваг.

Види і відмінності тротуарної плитки

Є два найбільш популярних сьогодні виду тротуарної плитки: лита і вібропресована. Між ними є досить істотні відмінності, які безпосередньо впливають на сферу застосування обох матеріалів.

Яку купити тротуарну плитку литу або вібропресовану?

Відповідь на це питання залежить від того, яку необхідно вирішити задачу за допомогою того чи іншого матеріалу. Різниця технічних параметрів криється в способі виробництва одного і іншого типу сучасної бруківки.

Лита тротуарна плитка - матеріал, який можна виготовити навіть у домашніх умовах. Для цього буде потрібно замісити розчин, залити його в обрану форму і висушити. Природно, в промисловому виробництві процес сушіння відбувається в спеціальних печах, так як природний варіант вимагає занадто багато часу. Таким чином волога виходить з бетонної суміші поступово, матеріал твердне, зміцнюють литу тротуарну плитку за допомогою спеціальних добавок або дрібно подрібненого натурального каменю.

Процес виробництва вібропресованої тротуарної плитки істотно відрізняється. Отже, по-перше, для цього використовується майже суха суміш, а не розчин, розведений з водою. Її відсутність сприятливо позначається на міцності матеріалу. Назва такої тротуарної плитки також пов'язано з особливостями виробництва. Суха суміш, з якої робиться матеріал рівномірно, розподіляється по формі, завдяки вібрації, істотний тиск забезпечує високу міцність і відсутність бульбашок повітря в плитці. До речі, зробити такий матеріал будинку не представляється можливим, так як потрібне спеціальне обладнання.

Чим відрізняється лита і вібропресована тротуарна плитка?

Головною відмінністю є міцність. Купити тротуарну плитку вібропресовану можна не тільки для мощення садових доріжок або інших площ, що не піддаються сильному впливу. А ось лита підійде виключно для вирішення таких завдань. Незважаючи на додаткові добавки, її міцність в кілька разів менше, ніж у вибропрессованной. Якщо за допомогою литий тротуарної плитки облаштувати під'їзні шляхи або паркувальне місце, то великий ризик розтріскування матеріалу. Вибропрессованной бруківці такий вплив не страшно, а прослужить вона при правильному укладанні навіть довше, ніж старий-добрий асфальт.

У свою чергу, кількість форм, які можна зробити з литої тротуарної плитки майже безмежно. Справедливості заради, варто зауважити, що і виробники вібропресованої бруківки намагаються не відставати, постійно розширюють асортимент новими колекціями і вибором кольорів.

У зв'язку з тим, що вібропресованої матеріал не висихає природним шляхом, містить мінімальну кількість води, він є морозостійким, це означає, що можна купити тротуарну плитку для облаштування зовнішніх територій і не боятися за її довговічність. Така бруківка не боїться різких перепадів температур, витримує велику кількість циклів заморожування / розморожування.

Щоб купити тротуарну плитку вібропресовану, буде потрібно витратити на 20-30% більше, ніж при придбанні литий. Природно, це легко виправдовується великою кількістю переваг, але необхідно враховувати цей момент при виборі того чи іншого матеріалу.

Ще однією причиною купити тротуарну плитку, яка виробляється вібропресованих методом, буде те, що геометрія такої бруківки краще, а краю рівніше. Монтаж такого покриття проводити простіше, а результат вийде більш візуально привабливим.

Как выбрать пенопласт для утепления фасада?

Де купити запчастини для телефонів та аксесуари GSM?

Який паркан краще поставити у приватному будинку?